Taksim’de eylem:  ‘Yaşanacak Bir Ülkeyi Birlikte Kuracağız’

Taksim İstiklal Caddesi’nde ‘Yaşanacak Bir Ülkeyi Birlikte Yaratacağız’ pankartı açan SODAP üyeleri, ‘Zamlara itiraz ediyoruz, bizden çaldıklarınızı alacağız’ dedi.

YouTube player

Demirören AVM önünde pankart açarak yürüyen SODAP üyeleri ‘Bizler, aşına ekmeğine el konulanlarız, bizler işsizlik, güvencesizlik sarmalına hayatlarını bırakanlarız. Bizler pandemide yoksullaştıkça yoksullaşanlarız. Bu eşitsiz düzenin yükü yetmezmiş gibi yapılan zamlarla omuzlarındaki yük büyüdükçe büyüyenleriz. Pandemide zenginler servetlerine servet katarken bize sefalet ve ölümden başka bir şey bırakmadılar. Oysaki biz yaşamak istiyoruz.’ dedi.

Foto: Sezgin Kartal

‘Yoksulluğumuzun sebebi bizden çaldıklarıdır. Yaşanabilir birlikte kurmak için bizden çaldıkları ne varsa alacağız’ diyerek yürümek isteyen SODAP üyelerine polis ‘Yeri burası değil’ diyerek engellemek istedi.

7 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI
Polis yürüyüş yapan SODAP üyelerine şiddet uygulayarak Hüseyin Ağa Camii’ne avlusuna soktu. Gözaltına alınan 7 kişi polis otobüsü ile Taksim Polis Merkezi Güvenlik Şube’ye götürüldü.

SODAP, 10 Mart Perşembe günü ‘Yaşanacak Bir Ülkeyi Birlikte Kuracağız’ deklarasyonu açıklamıştı.