Haksız yere çıkarıldığı işine dönmek için Taylan Öztürk’ün yapacağı basın açıklamasına izin verilmedi

Alevi kimliğinden dolayı Esenler Belediyesi’ndeki işinden çıkarıldığını belirten Taylan Öztürk’ün basın açıklaması engellendi, kaymakamlıktan izin alınması istendi. Öztürk, sendika yöneticileri ve üyeleriyle birlikte güvenlik güçleri tarafından darp edildi. Portakal gazının kullanıldığı müdahalede Taylan Öztürk yaralandı.

Bugün saat 15:00’de Taylan Öztürk’ün Esenler Belediyesi Kültür Merkezi’nde meclis toplantısı sürerken yapmak istediği basın açıklamasına izin verilmedi. Basın açıklaması yapması için kaymakamlıktan izin alması gerektiğini iddia eden güvenlik güçleri, basın açıklamasının demokratik bir hak olduğunu söyleyerek açıklama yapma ısrarını sürdüren Taylan Öztürk’ü, orada bulunan sendika yöneticilerini ve destekçilerini darp etti.

2016 Haziran ayında Esenler Belediyesi’nin Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü bünyesinde şoför olarak göreve başlayan Taylan Öztürk, daha önce Karşı Mahalle’ye verdiği röportajda 31 Mart ve 23 Haziran seçimlerinden sonra yöneticilerin tutumunun tamamen değiştiğini, kendisine dönük ayrımcılığın arttığını belirtmişti.

O günden beri işine geri dönebilmek için basın açıklamaları düzenleyen ve davalar açan Öztürk, sonuç alamayınca bugün yeniden kamuoyuı oluşturmak için bir basın açıklaması düzenleyeceğini duyurdu.

Öztürk ayrıca şubat ayında yapılan Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Esenler Cemevi Genel Kurulu’nda yönetici olarak seçilmişti.