#Geçinmekİstiyoruz: DİSK’in Kartal’daki mitingi

DİSK, AKP iktidarının izlediği ekonomi politikaların bir sonucu olarak ortaya çıkan hayat pahalılığını protesto etmek için bugün İstanbul Kartal’da miting düzenliyor. 20 bin kişilik katılım sağlandığı tahmin ediliyor.

Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), AKP iktidarının izlediği ekonomi politikaların bir sonucu olarak ortaya çıkan hayat pahalılığını protesto etmek için bugün saat 14.00’da İstanbul Kartal’da miting düzenliyor. DİSK, 20 bin kişilik katılım sağlandığının tahmin edildiğini aktardı.

DİSK’in “Artık yeter! Geçinmek istiyoruz!” sloganıyla yapacağı miting için saat 12.00’den itibaren toplanmalar başlamıştı.

Mitinge katılım için saat 13.00’ten itibaren Kartal Meydanı’na doğru başlayan yürüyüşün ardından saat 14.00 civarı kortejler bir araya gelmeye başladı.

Miting İlkay Akkaya’nın konseriyle başladı.

DİSK Genel Sekreteri Adnan Serdaroğlu, 20 bin kişilik katılım sağlandığının tahmin edildiğini aktardı.

Pankartlar açarak yürüyüşe geçen sendikalar, partiler ve “geçinemiyoruz” diyen binler Kartal Meydanı’na yürüyüşe geçti. Saat 14.30’da DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu’nun konuşmasıyla miting başladı. “Birleşe birleşe kazanacağız” sloganlarının atıldığı mitingde Çerkezoğlu, emekçiler, geçinemeyenler, barınamayanlar, iş bulamayanlar adına mitingde olduklarını söyledi.

Çerkezoğlu, “Patronundan daha fazla vergi ödemeye yeter diyenler, memleketine emeğine sahip çıkanlar bugün Kartal Meydanı’nda toplandık. Geçinemeyenler adına, barınamayanlar adına bu meydanı doldurduk. TÜİK diyor enflasyon sadece yüzde 21. Biz geçinemiyoruz diyoruz, onlar ‘ekonomi şahlanıyor’ diyorlar. Kardeşlerim bu meydan yanıtlasın, enflasyonun yüzde 21 olduğuna inanan var mı? Asgari ücrette kırmızı çizgimiz en az 5 bin 200 liradır” dedi.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz..