Yine Bir İşçi Katliamı Yine Tuzla!

Tuzla’da yaşanan gemi yangınına ilişkin bilgi veren Limter-İş Genel Başkanı Kanber Saygılı olayın ihmaller zincirinden kaynaklandığını belirterek “Bu tam bir işçi katliamı” dedi.

Bugün akşam saatlerinde İstanbul Tuzla tersaneler bölgesindeki Hong Kong bandıralı LR2 POSEDION isimli bir akaryakıt gemisinde çıkan yangında 2 işçi yaşamını yitirirken 11 işçi de yaralandı.

Limter-İş Genel Başkanı Kanber Saygılı

Karşı Mahalle’ye konuşan DİSK’e bağlı Limter-İş Genel Başkanı Kanber Saygılı, yangını işçi katliamı olarak değerlendirirken ciddi bir gaz ölçümü yapılmamış olduğundan kaynaklandığını söyledi. Yaralı işçileri hastanede ziyaret eden Saygılı “Buradaki şey pompa dairesinde meydana geliyor. Pompa dairesinin altında gaz birikimi söz konusu ve orada sıcak çalışma olunca parlama ve patlama oluyor” diye kaydederken net olmamakla birlikte aynı bölümde çalışan 6 kişinin çıkarılamadığını belirtti.

Kanber Saygılı 11 işçinin yaralanmasına, 2 işçinin de yaşamını yitirmesine neden olan olaya ilişkin Çarşamba sabah 07.30’da Tuzla Gemi önünde basın açıklaması yapacaklarını kaydetti.