Türkiye Gazetesi şikayetçi oldu, muhabirimiz hakim karşısına çıktı

Karşı Mahalle muhabirimiz Sezgin Kartal, Türkiye Gazetesi yazarı Fuat Uğur’un HDP İzmir İl Binasına yapılan saldırının arkasında HDP ve FETÖ’nün olduğunu iddia eden yazısını eleştirdiği için bugün hakim karşısına çıktı.

Çağlayan 24. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen ilk duruşmada savcı “Sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret” suçlamasıyla Kartal’ın cezalandırılmasını talep etti.
Aynı zamanda Sosyalist Dayanışma Platformu Eş Sözcüsü olan Kartal savunmasında söz konusu paylaşımı hatırlamadığını, atılı suçlamayı kabul etmediğini, asıl suçlanması gerekenin kamuoyunu ve yargıyı yanıltıcı yazısı ile Fuat Uğur olduğunu söyledi.

Müşteki Fuat Uğur’un avukatı da, “Yapılan savunma suçtan kurtulmaya yöneliktir. Suçun yasal unsurları oluşmuştur. Sanığın cezalandırılmasını talep ediyoruz” dedi.
Esas hakkındaki mütalaasını sunan savcı, Kartal’ın üzerine atılı “hakaret” suçundan cezalandırılmasını talep etti. Kartal, mütalaaya karşı beyanda bulunmak için süre talep etti. Müşteki Fuat Uğur’un avukatı ise mütalaaya katıldıklarını belirterek, Kartal’ın cezalandırılmasını istedi. Kartal’ın süre talebi ile müşteki Fuat Uğur’un avukatının katılma talebini kabul eden mahkeme, davayı 29 Kasım 2022 saat 09:40’a erteledi.