Mithat Sancar: “Şahıslar değil önce halkların iradesi, iradeyi temsil eden ilkeler, değerler ve yöntemler konuşulsun”

“HDP’liyiz, Her Yerdeyiz” kampanyası kapsamında Bursa’da halk şöleni yapıldı.

Halkların Demokratik Partisi Bursa İl Örgütü haftalardır duyurusunu yaptığı, “HDP’liyiz Her Yerdeyiz” kampanyası kapsamında halk şöleni gerçekleştirdi.

Bursa’nın Yıldırım ilçesine bağlı Arabayatağı Mahallesi’nde bulunan pazar alanında sanatçı Deniz Esmer’in konseriyle başlayan şölen, HDP Parti Meclis üyelerinin insanları selamlaması, Bursa HDP İl Örgütü Eş Başkanlarının konuşması ve HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar’ın konuşmasıyla devam etti.

Konuşmasına Kürtçe başlayan Mithat Sancar, ülkeye demokrasiyi ancak HDP’lilerin getirebileceğini dile getirdi ve barışın tabandan kurulabileceğini söyledi.

Seçim tartışmalarına da değinen Sancar, partisinin ilkeler üzerinden bir yol belirleyeceğini açıklayarak, devamında şunları söyledi:

”Sizin iradenizi de biz başımızın üzerinde taşıyacağız. Seçim seçim diye meydanlarda, kulislerde perde arkalarında senaryolar kuranlara da cevabımız şudur: HDP demokrasi, barış, adalet ve özgürlük için ilkeler üzerinden bir yol belirleyecektir. İlkeler, çözüm yöntemleri esas olan budur. Önce bunlar konuşulmalıdır. Şahıslar üzerinden yürüyen her tartışma şahıslar üzerine kurulan bu rejimi biraz daha sağlamlaştırır. Hayır, şahıslar değil önce halkların iradesi, iradeyi temsil eden ilkeler, değerler ve yöntemler konuşulsun. Biz halkın iradesini bu ilkeler, değerler ve yöntemlerle her türlü seçimde en üstte tutacağıma söz veriyoruz.”

Mithat Sancar’ın ardından sahne alan Grup Bajar’ın şarkılarıyla ve halaylarla birlikte halk şöleni sona erdi.