Taksim’de eylem: Mafya düzeninizi yıkacağız!

Fotoğraf: Sezgin Kartal

Gençlik Meclisleri (GM) İstiklal caddesinde bulunan Demirören AVM önünde eylem gerçekleştirdi.

Mafya lideri Sedat Peker’in yayınladığı videolar ile ortalığa saçılan mafya-devlet ilişkilerine tepkiler sürerken, bir eylemde Gençlik Meclisleri üyeleri tarafından gerçekleştirildi.

“Mafya düzenini yıkacağız, bizden çaldıklarınızı alacağız” pankartı açan Gençlik Meclisi üyeleri, İkizdere, Van ve Hopa’daki eylemlere de dikkat çekti.

“BİZDEN ÇALDIKLARINIZI ALACAĞIZ!”

“Hesap vereceksiniz” diyen gençlerin eylemi sırasında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Taksim Camii’nin açılışında konuşma yapıyordu. Eylemde konuşma yapan Gençlik Meclisleri üyesi “Zenginlik içinde sefa sürenler, bizlerin bugün güvencesizliğinin, yoksulluğunun sorumlularıdır. Burada görmüş olduğunuz AVM’nin sahibi iktidarın zenginliğine, iktidarın kirli iş birliğine ortaklık ediyor. Bizler gençlik olarak asla sessiz kalmayacağız, mafya düzeninizi yıkacağız. Z kuşağı sizi yok edecek, game over! oyun bitti!”

Fotoğraf: Sezgin Kartal

“UNUTMA KARDEŞİM, BİZ BERABERİZ.”

Çevredekilerin alkışlarla destek verdiği eylemde bir kişinin polisin ters kelepçe ile yerde yatırdığı GM üyesinin yanına yaklaşarak “Unutma kardeşim, biz beraberiz” dediği dikkat çekildi.

Polis ve AVM güvenliklerinin müdahale ettiği eylemde iki kişi gözaltına alınırken, çevredekilerin alkışla destek verdiği eylemde, polisin zor kullanmasına da tepki gösterildi.