AKP’nin “Sen kimsin?” sorusuna “Ben buyum!” tepkisi

AKP Gençlik Kolları’nın “Sen kimsin?” videosuna sosyal medyadan tepkiler büyüyor. Sosyal medya kullanıcıları öldürülen, işsiz bırakılan, intihar etmek zorunda kalanların hikayelerini yazarak “Ben buyum!” paylaşımları yapıyor.

AKP Gençlik Kolları’nın dün sabah Twitter üzerinden yayımladığı “Sen kimsin?” gönderisiyle paylaşılan video, bazı sosyal medya kullanıcılarının eleştirisine ve tepkisine neden olmuştu.

Çöl ve deve görüntüleriyle başlayan videoda “Gençsin, daha yeni başlıyorsun. İşin çok, derdin çok.” sözleriyle birlikte Fatih Sultan Mehmet, II. Abdülhamid gibi padişahlar ve Kara Fatma, Aziz Sancar, Necmettin Erbakan, Naim Süleymanoğlu gibi birçok isim anılıyor. Bu isimlerin ardından da video “Sen Recep Tayyip Erdoğan’sın” sözleriyle ve görüntüsüyle sona eriyor.

Videonun dün yayımlandığı saat itibariyle gelen eleştiriler bugün de devam ediyor. Sosyal medya kullanıcıları videoyu öldürülen kadınların ve transların, işsiz bırakılan gençlerin, intihara zorlananların, KHK ile işinden edilenlerin, açlık ve yoksullukla savaşanların hikayelerini yazarak “Ben buyum” paylaşımları yapıyor.

#senkimsin etiketi ise Twitter Trend Topic listesinde birinci sırada.

O paylaşımlardan bazıları: