“Maskelerin Arkasındaki Fikir” Kadıköy Sokaklarında

DirenÜniversiteli öğrenciler “kapitalizmin insanları sürüklediği yoksulluğa ve ölümlere” dikkat çekmek için Kadıköy’de sokağa çıktı.

DirenÜniversiteli öğrenciler V For Vendetta, Joker, Salvador Dali, mor ve gökkuşağı renkli maskelerle Kadıköy’de sokağa çıktı. “Yoksulları intihara sürükleyen kapitalist düzeniniz batsın” pankartıyla yürüyüşe başlayan üniversiteliler sık sık “İsyan, Devrim, Özgürlük”, “Yaşasın Devrim ve Sosyalizm”, “Zengine Cennet Yoksula Sefalet, Ya Adalet Ya Kıyamet”, “Milyonlar Aç Milyonlar İşsiz, İşte Kapitalist Düzeniniz” sloganlarını attı.

Yürüyüş sırasında yapılan konuşmada “Bu ülkede 4 kardeş, 4 yetişkin insan; bu sefil düzen içerisinde sessizce intihar etti. Bizler bu sessizliği bozmak zorundayız. Bizleri genç işsizliğe, yoksulluğa, güvencesizliğe mahkum eden kapitalizmin çarkları arasına bedenlerimizi bırakmak istemiyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Öğrenciler eylemlerinde Şili, Lübnan, Ekvador, Haiti ve dünyadaki yoksulluğa, neoliberalizmin yarattığı tahribata karşı sokakta olan halklara da “Dünya yanarken bu sokaklar susar mı sandınız? Dünyada dolaşan hayalet burada.” diyerek selam gönderdi.

DirenÜniversiteli öğrenciler eylemlerini; “Bu halkı açlığa ve ölümlere mahkum edenler bilsin ki iktidarınızı da yıkacağız, kapitalist düzeninizi de yıkacağız!” diyerek bitirdiler.

YouTube player