Lojistik firması kül oldu

Fotoğraf: Sezgin Kartal

Esenyurt İncirtepe Mahallesi’nde beyaz eşya ve kozmetik ürünlerinin bulunduğu Tezel Lojistik firmasına ait depoda tahminlere göre klimanın yanması sonucu saat 12.00 sıralarında yangın çıktı. Alevler kısa sürede deponun tamamını sardı ve içeride bulunan beyaz eşyalarda küçük patlamalar meydana geldi.

Olay yerine Esenyurt ve Avcılar Belediyeleri olmak üzere çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Yangının meydana geldiği deponun çevresinde bulunan iş yerlerinde ve apartmanlarda oturanlar da tahliye edildi.

Fotoğraf: Sezgin Kartal

Üç saat süren yangında işçiler hızla tahliye edilirken bir kişi dumandan zehirlendi ve sağlık ekipleri hızla müdahale etti.

Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt da yangın çıkan depoya gelerek incelemelerde bulundu. Yangın söndürülene kadar çalışmaları izleyen Bozkurt, Karşı Mahalle’ye açıklamalarda bulundu. Bozkurt: “Yaklaşık 35 yangın söndürme aracı, 10-15 tane su tankeri ve su nakil aracı çalışıyor. Yangın büyük ölçüde kontrol altına alındı, soğutma çalışmaları devam ediyor. Soğutma çalışmaları sonrasında yangının neden çıktığına dair net bir rakam verilecek. Sadece bir personel dumandan hafif zehirlenme var. Onun dışında yaralanma ve ölüm yok” dedi

Fotoğraf: Sezgin Kartal

Yangın üç saat süren çalışmaların ardından söndürülürdü. Soğutma çalışmaları sürerken yangının oluşturduğu dumanlar gökyüzünü kapladı.

Karşı Mahalle’ye konuşan Tezel Lojistik’in operasyon sorumlusu Murat Yüceur yangına itfaiye ekiplerinin geç müdahale ettiğini belirterek bütün ürünlerinin yandığını ifade etti.

Soğutma çalışmaları sürerken bazı işçilerin tedbir almadan ürünleri dışarı çıkarmaya çalıştığı görüldü.