Gülsüm Elvan: Hesabın Bu mu Erdoğan? 14 Yaşında Bir Çocuk Bu!

YouTube player

Okmeydanı’nda Gezi eylemleri sırasında polisin attığı gaz fişeği sonucu kafasından yararlanan Berkin Elvan yoğun bakımda 269 gün süren yaşam mücadelesi sonucu yaşamını kaybetmişti.

İstanbul Feriköy’de bulunan mezarı başında yapılan anmaya ailesi, siyasi parti ve örgüt temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

Anmada konuşan anne Gülsüm Elvan cumhurbaşkanına eleştirilerde bulundu. Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’ın Gezi direnişi ve Boğaziçi eylemleri için kullandığı ‘hesabını sorduk soracağız’ sözünü hatırlatan Gülsüm Elvan;  Gezi ve Boğaziçi için ‘hesabını sorduk soracağız’ diyor, hesabın bu mu Recep Tayyip Erdoğan? 14 yaşında bir çocuk, seni o vicdanın varsa vicdanınla baş başa bırakıyorum. 7 yıl bu acıyı çektirdin bana. Bugün yine burada üstümüze saldırmaya çalışıyorsun. Yeter artık! Senin bu ülkeye 18 yıldır verdiğin zarar, her yerde, biz Roboski’yi mi unutalım, biz Suruç’u mu unutalım, biz Ankara’yı mı unutalım, biz Sur’da 3 aylık Miran bebeği mi unutalım. Biz buzdolabında haftalarca bekletilen o çocuğu mu unutalım?” dedi.

Her gün sosyal medyada ailesinin hedef alınıp hakaret edildiğini söyleyen Berkin Elvan’ın babası Sami Elvan iktidar çevrelerine en ufak eleştiride bulunanların gözaltına alınıp işkence edildiğini vurguladı.